×

Latest posts

Tapety dziecięce - motywy, które zachwycą każde dziecko

Tapety dziecięce to świetny sposób na stworzenie przytulnego i inspirującego wnętrza, które będzie idealnym miejscem do zabawy i rozwoju. Przy (...)

Kwiaty

Kwiatki to popularny motyw tapet dziecięcych, który przypadnie do gustu wielu dziewczynkom. Tapety w kwiaty wprowadzają do wnętrza odrobinę natury i sprawiają, że staje się ono bardziej przyjazne i harmonijne. Mogą występować w kolorystyce stonowanej jak i wielobarwnej, na jasnym lub na ciemnym tle.

Zwierzęta

Zwierzęta to kolejny popularny motyw tapet dziecięcych. Tapety z zwierzętami mogą przedstawiać zarówno realne, jak i bajkowe stworzenia. Sprawiają, że dziecięcy pokój staje się bardziej kolorowy i wesoły. Ostatnim hitem sprzedaży jest tapeta z zajączkami i żyrafami w balonach czy niedźwiadki, sowy i zajączki w lesie na jasnym tle marki Rasch z kolekcji Kids World.

Dinozaury

Dinozaury to idealny wybór dla chłopców, którzy interesują się prehistorią. Tapety z dinozaurami sprawią, że pokój dziecka stanie się prawdziwą krainą dinozaurów.  

Kosmos

Kosmos to motyw, który zachwyci niejednego chłopca. Tapety z kosmosem pozwalają dzieciom przenieść się w nieznane i poznać tajemnice wszechświata. Występują w jasno-niebieskim kolorze jak i w klasycznym ciemnym granacie. Na tapecie z motywem kosmosu znajdują się planety, gwiazdy i księżyce. To idealne rozwiązanie dla chłopców, którzy interesują się tą tematyką. 

Kropki

Kropki to modny motyw, który coraz częściej pojawia się na tapetach dziecięcych. Tapety z kropkami są uniwersalne i pasują do wnętrz w każdym stylu. Występują w wielu kolorach: różowym, niebieskim, szarym. Są duże, małe, idealnie okrągłe, ale także niesymetryczne jakby malowane farbą. Tapety w kropki są ponadczasowe i sprawdzą się w pokoju zarówno noworodka jak i dorastającej już nastolatki. 

Chmury

Chmury to delikatny i subtelny motyw, który sprawdzi się w pokoju każdej dziewczynki i chłopca. Tapety z chmurami wprowadzają do wnętrza odrobinę magii i sprawiają, że pokój staje się bardziej przytulny. Tapety w chmury to sielski motyw, który sprawdzi się we wnętrzu przez wiele lat. Tapety ścienne występują w wielu kolorach, bieli, szarości, błękitu, ale i różu. Motyw chmur na ścianie może być rozmyty, ale i bardzo wyraźny. Wszystko zależy od pomysłu na dane wnętrze. 

Ulice

Ulice to ciekawy motyw, który może być wykorzystany do stworzenia w pokoju dziecka atmosfery miasta. Tapety z ulicami są idealnym wyborem dla dzieci, które lubią obserwować otaczający je świat. Są kolorowe i trójwymiarowe 3D. Pobudzą wyobraźnię przestrzenną niejednego dziecka.

Napisy

Napisy to uniwersalny motyw, który może być wykorzystany do stworzenia w pokoju dziecka indywidualnego i niepowtarzalnego klimatu. Tapety z napisami mogą zawierać nazwy ulic czy miast, jego ulubione motto lub po prostu zabawne teksty.

Przy wyborze tapety dziecięcej warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

- Wiek dziecka - tapeta powinna być dostosowana do wieku dziecka, aby nie była dla niego zbyt agresywna lub nudna. 

- Płeć dziecka - tapeta może być wybrana w zależności od płci dziecka, aby odpowiadała jego zainteresowaniom.

- Styl wnętrza - tapeta powinna pasować do stylu wnętrza, aby tworzyła spójną całość.

- Oświetlenie - tapeta powinna być dobrana do rodzaju oświetlenia w pokoju dziecka, aby jej kolory były dobrze widoczne.

- Osobiste preferencje - tapeta powinna odpowiadać osobistym preferencjom dziecka, aby sprawiało mu ona radość.

Dobrze dobrana tapeta dziecięca to doskonały sposób na stworzenie przytulnego i inspirującego wnętrza, które będzie idealnym miejscem do zabawy i rozwoju dziecka.