×

Pościel jersey

Jersey to obok bawełny jedna z najpopularniejszych tkanin wykorzystywanych do produkcji bielizny pościelowej. Materiał ten jest niezwykle praktyczny i znacznie łatwiejszy w pielęgnacji niż tradycyjna bawełna. Nie gniecie się, jest lekko uciągający, co wynika z technologii dziania bawełnianych nici, które wykorzystuje się do jego produkcji. Pościel jersey jest miękka i delikatna w dotyku. Nie uczula, co więcej, można ją prać w wysokich temperaturach. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości pościel z jerseyu cieszy się coraz większą popularnością.

Pościel bawełniana jersey i największe jej atuty

Największą zaletą, jaką cechuje się każdy komplet pościeli jersey jest to, że tego rodzaju bielizna pościelowa absolutnie się nie gniecie. Wyjątkowe jej walory docenią zatem osoby, które nie lubią tracić czasu na żmudne prasowanie. Nie potrzeba jej też krochmalić, czy maglować. To znacznie upraszcza jej pielęgnację. Co więcej, pościel z jerseyu świetnie znosi pranie w wysokich temperaturach. To powoduje, że z powodzeniem nadaje się dla alergików. I choć po praniu lekko się obkurcza, to po naciągnięciu na kołdrę, czy poduszkę szybko odzyskuje swój kształt i formę.  

Miękka i przyjemna w dotyku pościel jersey

Pościel jersey ma gładką i miłą w dotyku powierzchnię, dlatego też będzie idealnym wyborem dla osób o wrażliwej skórze. Przypadnie też do gustu osobom, którym przeszkadza karbowana powierzchnia kory. Jej wyjątkowe walory docenią również użytkownicy tradycyjnej pościeli z bawełny. Pościel bawełniana jersey jest bowiem znacznie delikatniejsza i przyjemniejsza dla skóry. Co ważne, nawet intensywnie użytkowana przez długi czas zachowuje swoje wyjątkowe walory. Wielokrotnie prana nie traci estetycznego wyglądu, jej kolory nie blakną, a poszczególne elementy pościeli utrzymują pierwotny kształt.   Warto zdecydować się na komplet pościeli jersey. Ta wyjątkowo wygodna i praktyczna w użytkowaniu bielizna pościelowa nie tylko atrakcyjnie się prezentuje w sypialni, ale przede wszystkim zapewnia najwyższy komfort podczas snu.