×

Pościel flanelowa

Okres zimowy charakteryzuje się chłodnymi nocami, a niekiedy wręcz mroźnymi. Może okazać się, że dotychczas stosowana pościel bawełniana jest niewystarczająca w tym sezonie. W powyższym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie ciepła pościel flanelowa, która pozwoli na utrzymanie wyższej temperatury. Należałoby również dodać, że wybór okrycia jest dość istotny, gdyż w łóżku spędza się znaczną ilość czasu. Jednakże przede wszystkich należy uwzględnić swoje indywidualne preferencje, ale także porę roku!

Czym charakteryzuje się flanela?

Jest to materiał niezwykle ciepły i elastyczny, wykonany z bawełny oraz pokryty dodatkowym mieszkiem. Jej grubość sprzyja spaniu w zimniejsze noce. Wówczas nie trzeba przejmować się niekorzystnymi warunkami panującymi na zewnątrz. Pościele flanelowe zawierają również okrywę runową (włókienniczą), która uzyskiwana jest poprzez drapanie i strzyżenie jej powierzchni. 

Jakie korzyści niosą flanelowe pościele?

Pościel flanelowa posiada sporo zalet. Wśród nich bez wątpienia można zaliczyć: • Doskonała na mroźne noce — zastosowany budulec jest znacznie grubszy, dzięki czemu nie będzie odczuwalna chłodniejsza temperatura, ciepła pościel flanelowa sprawdzi się przy wietrzeniu pokoju. • Miękki materiał — wygodna i miła w dotyku tkanina z pewnością umili każdy wieczór po ciężkim dniu w pracy. • Odprowadzanie wilgoci — pościele flanelowe zalicza się do grupy tkanin oddychających. Przepuszczają powietrze, a także odprowadzają wilgoć. • Wytrzymały tworzywo — charakteryzuje się odpornością na powstawanie uszkodzeń. Specjalny splot zapobiega szybkiemu zniszczeniu. Wyżej przedstawione argumenty dobitnie przedstawiają flanelowe pościele jako jedne z najlepszych na okres zimowy, dlatego naprawdę warto się na nie zdecydować!

Pokaż filtry
Wyświetlanie
Filtrowanie keyboard_arrow_right
Pokazano 1-16 z 16 pozycji