×

Koce

Koce – ciepło i komfort w każdym mieszkaniu | DYWYTA

Koce to jeden z uniwersalnych dodatków, chętnie wykorzystywanych i kupowanych w każdych okolicznościach. Mimo prostoty samego wykonania – a może właśnie dzięki niej – cieszą się niesłabnącą popularnością, bywają wybierane na prezenty, służą jako narzuty i co najważniejsze, ogrzewają w chłodne jesienno-zimowe wieczory i zastępują kołdry w ciepłe noce. W naszej ofercie znajduje się wiele rozmaitych rodzajów koców, które z pewnością wpasują się w każde gusta. Niezależnie więc, czy szukasz eleganckiego dodatku, czy wzorzystego kocyka, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Funkcjonalność koców

Koce, wbrew pozorom, mogą pełnić całkiem sporo funkcji. Prócz miłego uzupełnienia naszej pościeli i dania możliwości ogrzania się, bardzo często odgrywają także inne role. Bywają dość często stosowane jako pledy i narzuty, zarówno na łóżkach, jak i kanapach czy fotelach, całkiem dobrze sprawdzając się w tej funkcji. Mogą pomóc nam zakryć niedoskonałości konkretnego mebla, chronić przed zabrudzeniem, zabezpieczać pościel, albo po prostu dodawać walorów wizualnych do wystroju wnętrza. Mnogość wzorów i kolorów pozwala na dowolne kompozycje i wpasowanie ich w każdą aranżację, przy jednoczesnym wzbogaceniu jej ciepłym akcentem. Wszystko to sprawia, że koce, choć tak proste, ciągle cieszą się powszechnym uznaniem.

Materiały, z jakich robi się koce

Koce zazwyczaj wykonuje się zarówno z tkanin naturalnych, jak i syntetycznych. Wśród najpopularniejszych materiałów, pochodzących z natury, wyróżnić możemy takie jak wełna, bawełna, kaszmir i jedwab, które zdecydowanie podwyższają komfort użytkowania. Mogą to być koce zarówno bardzo lekkie i zwiewne jak i grube i ciepłe. Gwarantują wysoką przepuszczalność powietrza, co nie zawsze zdarza się kocom z tworzyw sztucznych. Bawełna i jedwab są bezpieczne dla alergików. W przypadku materiałów syntetycznych – akrylu, mikrofibry, poliestru czy polaru, podstawowym atutem jest ich wytrzymałość i niska alergogenność – nie sprzyjają uczuleniom. Są miękkie i przyjemne w dotyku i równie dobrze, jak ich naturalne odpowiedniki, pełnią funkcje dekoracyjne.

Standardowe wymiary koców

W zależności od tego, do czego chcemy użyć koca, czasem ważną rolę będą odgrywać jego wymiary. Do okrycia się, nie będzie trzeba szczególnie wymyślnych rozmiarów, inaczej jednak będzie mieć się sprawa z zasłanianiem mebli. Jeżeli kocyk ma być nie tylko drobną ozdobą i dodatkiem do innej narzuty, lecz także przysłaniać cały mebel, potrzebne będą duże rozwiązania. Koce mogą osiągać różne rozmiary, do najbardziej standardowych będą należeć 130x180cm, 150x200cm, które zwykle wystarczą do zakrycia jednoosobowego łóżka lub 180x220cm i 200x220cm na łóżka dwuosobowe. 

Jak wybrać idealny koc?

Właściwie wszystkie kryteria wyboru perfekcyjnego kocyka to połączenie omówionych powyżej parametrów z własnym gustem estetycznym. Szukając koca, będzie nas interesować dopasowanie go do funkcji którą będzie pełnił – tu najważniejsze będą wymiary i stylistyka, tak, żeby wszystko dobrze wpasowało się w wystrój wnętrza, w jakim się znajdzie, materiał z jakiego jest wykonany – nie zawsze lubimy dotyk niektórych tworzyw i możemy być alergikami oraz, co najważniejsze, to my mamy być zadowoleni z wyboru.

Jakie koce oferujemy?

Dostępne w naszej ofercie koce pochodzą od najlepszych producentów, cechują się wysoką jakością materiałów, z których zostały wykonane, mają wiele różnych wzorów i kolorów i z pewnością wpasują się w przeróżne gusta. Wśród dostępnych w sklepie marek, wyróżnić można m.in. takie jak Bugatti, Ibena, s.Oliver, Biederlack, Joop!, Gozze, Eurofirany, z których każda oferuje coś nieco innego, od monochromatycznych, stonowanych tonów, po kocyki z długim włosiem i opatrzone pięknymi wzorami. Jeżeli więc szukasz koca idealnego, z pewnością uda Ci się znaleźć go u nas!