×

Kleje

Kleje do tapet i nie tylko - przegląd najlepszych produktów | DYWYTA

Obecnie na rynku produkowanych jest wiele rodzajów klei. Są to produkty gotowe do użycia lub sypkie, które należy wymieszać z wodą, aby powstała odpowiednia konsystencja do prawidłowego użycia.

Kleje do tapet powstają na bazie wysokiej jakości skrobi oraz dyspersji PVA. Charakteryzują się dużą przyczepnością i trwałością. Należy pamiętać, aby podłoże było otynkowane, zagruntowane. Powierzchnia powinna być gładka, sucha, czysta i wolna od starych pozostałości farby. Wszelkie uszkodzenia ściany, np. dziury czy zarysowania powinny zostać uprzednio naprawione. Jest to bardzo istotne, ponieważ źle przygotowana nawierzchnia ściany może skutkować tym, że klej nie zwiąże jej dobrze z tapetą. 

Klej do tapet – jakie marki oferujemy?

Kleje do tapet produkowane są przez wielu producentów, nie tylko naszych krajowych, ale także zagranicznych.

Do najpopularniejszych firm należy Metylan. Marka narodziła się w Niemczech w latach 50 XX wieku. W zaledwie kilkadziesiąt lat, Metylan stał się międzynarodowym liderem w produkcji klejów do tapet zarówno dla użytkowników profesjonalnych jak i domowych majsterkowiczów. Oferta marki Metylan poszerzyła się o produkty takie jak Metylan Normal, Spezial czy Direct. Do rodziny produktów dołączyły takie akcesoria jak płyn do usuwania tapet Metylan Remover.

Kolejnym widącym producentem klejów do tapet jest KBM obecnie pod marką Wallfix, produktowany w Polsce w Bełchatowie od 2000 roku. Początkowo firma wprowadziła na rynek klasyczne kleje sypkie marki  Masterline. W 2004 roku do portfolio produktowego KBM  dołączyła nowa marka PREMIUM - Wallfix. Były to pierwsze kleje gotowe na rynku tzw. "ready-to-use". Były to produkty skierowane głównie dla profesjonalistów i wykonawców. Od tego czasu Wallfix zapoczątkował erę gotowych klejów do tapet. Obecnie możemy go znaleźć w 37 krajach na trzech kontynentach: Europy, Azji i Afryki.

Trzecim producentem klejów do tapet jest koncern ACM, który rozpoczął swoją działalność w Mediolanie, we Włoszech w 1973 roku. Firma zasłynęła z produkcji klejów sypkich do okładzin ściennych w latach 90. Dzięki szybkiemu rozwojowi na rynki zagraniczne, ACM mogło skoncentrować się na rozszerzeniu swojej gamy produktowej. Obecnie w sprzedaży posiada kleje do podłóg: sportowych, tekstylnych, linoleum, PCV, winylowych, LVT, a także wszelkiego rodzaju podkłady do przygotowania powierzchni ściennych i podłogowych. Marka ACM posiada obecnie biuro we Włoszech oraz dwa oddziały w Turcji i Rosji, a ich produkty można znaleźć w 60 krajach. Kleje do tapet włoskiej marki ACM to przede wszystkim innowacyjność, dbałość o szczegóły i szacunek dla środowiska. 

Pokaż filtry
close
Filtruj
Marka
Cena
-
Wyświetlanie
Filtrowanie keyboard_arrow_right
Pokazano 1-4 z 4 pozycji