×

Poduszki

Poduszki premium – najwyższa jakość snu | DYWYTA

Często nie zwracamy uwagi na to, jak ważną rzeczą jest dobór odpowiedniej pościeli – kołdry i poduszek, niezbędnych dla naszego ogólnego samopoczucia, komfortu i zdrowia. Wziąwszy pod uwagę, że sen gwarantuje nam codziennie dobre wkraczanie w każdy kolejny dzień, najefektywniejszą regenerację, siłę i witalność, niezwykle istotna wydaje się być jego jakość. Nie tylko odpowiednia ilość godzin snu, ale także czysto fizyczne warunki, wpływają na to, jak efektywnie śpimy, podstawą jest dopasowanie do swoich potrzeb także elementów wyposażenia łóżka, a więc kołdry i poduszek. W naszym sklepie znaleźć można najwyższej jakości produkty, które zagwarantują zdrowy wypoczynek każdego dnia.

Jak wybrać odpowiedni zestaw do spania?

Najważniejszą kwestią wydaje się być dobór poduszki, to ona bowiem będzie gwarantować dobre ułożenie kręgosłupa, nierozerwalnie powiązane z dobrostanem całego naszego ciała. Jeżeli źle dopasujemy poduszkę, możemy nabawić się nieprzyjemnych dolegliwości i bóli, a można tego dość łatwo uniknąć. Odpowiednia poduszka powinna zapewniać nam właściwe oparcie dla głowy i szyi, być nie tylko wygodna, ale też, co istotne, dopasowana do pozycji, w jakiej zazwyczaj śpimy. Kręgosłup w idealnym ułożeniu winien tworzyć jedną linię, ponieważ w innym przypadku można go łatwo nadwyrężyć, ważne jest też rozluźnienie mięśni szyi i karku. Dlatego też nasza poduszka nie powinna być ani za wysoka ani za niska, by dać nam maksymalnie dużo komfortu i umożliwić zdrową postawę. Oprócz tego, należy zwrócić uwagę na wypełnienie poduszki – ważne, żeby materiał w niej zastosowany ułatwiał m.in. odprowadzanie wilgoci. Drugą bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniej kołdry. Nie wpływa ona aż tak silnie na nasze ciało, jednak jest niemniej ważna jeżeli mówimy o samej jakości odpoczynku. Dobra kołdra ma za zadanie zapewnić nam ciepło, będąc przy tym wystarczająco lekką i oddychającą, co jest o tyle ważne, że nieodpowiednie wypełnienie może sprawić, że będziemy budzić się spoceni i niewystarczająco wypoczęci.

Materiały z jakich wykonuje się poduszki i kołdry

Przy zakupie zawsze musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonana są kołdry i poduszki i rodzaj ich wypełnienia. Poszycie kołdry i poduszek może być zrobione z bawełny, mieszanki bawełny z poliestrem, satyny, jedwabiu, mikrowłókien, flizeliny, czy teflonu, opcji jest więc sporo. Ważniejsze jednak, zdaje się być ostatecznie ich wypełnienie. Standardowo, wykorzystuje się m.in. puch, jest to wciąż najpopularniejsze rozwiązanie. Puchowe kołdry i poduszki są lekkie, ciepłe i dobrze odprowadzają wilgoć, niestety nie będą odpowiednie dla alergików, tak samo jak podobne do nich poduszki i kołdry z pierza – ponadto cięższe i mniej sprężyste. Kolejnym popularnym rodzajem naturalnego wypełnienia jest wełna, która może być wykorzystywana całorocznie, równie dobrze odprowadza wilgoć i dodatkowo pozytywnie wpływa na kręgosłup i łagodzi dolegliwości reumatyczne. Dobrym wyborem dla alergików, pozostając jeszcze w kręgu wypełnień naturalnych, mogą być włókna kukurydziane  i bambusowe, a także jedwab. Na rynku dostępne są także kołdry i poduszki z wypełnieniem syntetycznym, które zazwyczaj opiera się na zastosowaniu granulatu poliestrowego lub silikonowego. Są to materiały bardzo elastyczne i nie odkształcają się zbyt szybko, warto jednak zawsze zwrócić uwagę na ich jakość.

Rozmiary kołder i poduszek

Kolejną ważną sprawą jest oczywiście rozmiar kołdry i poduszek. W tym aspekcie pod uwagę musimy wziąć rozmiary naszego łóżka – lepiej, żeby kołdra była od niego minimalnie większa, ponieważ wówczas prezentuje się bardziej estetycznie. Standardowe wymiary kołder to zazwyczaj, dla łóżek jednoosobowych 140x200cm, 160x200cm natomiast dla dwuosobowych będą to kolejno 200x220cm. W przypadku poduszek, wybór dostosowujemy po prostu do naszych preferencji. Zwyczajowo poduszki mieszczą się w przedziale 50x70cm i 70x80cm.

Jakie produkty możemy zaoferować?

W trosce o zapewnienie najwyższego komfortu snu, dostępne u nas kołdry i poduszki premium pochodzą od najlepszych polskich i niemieckich producentów oraz dystrybutorów. W zależności od potrzeb, można z łatwością dopasować idealny komplet. Najpopularniejsi producenci, których kołdry i poduszki można znaleźć w naszym sklepie, to marka Paradies i AMZ Szamotuły, które od lat świadczą najwyższej jakości usługi. Gwarantują więc dobór odpowiednich surowców i materiałów, ręczne wykonanie, a także dbałość o szczegóły i środowisko, co jest niewątpliwie dodatkowym atutem. Kołdry i poduszki dostępne w sklepie Dywyta.pl z pewnością spełnią wszystkie oczekiwania!

Pokaż filtry
Wyświetlanie
Filtrowanie keyboard_arrow_right
Pokazano 1-2 z 2 pozycji