×

Wykładziny elastyczne PCV

Wykładziny elastyczne PCV – dobre i tanie rozwiązanie | DYWYTA

Wykładziny elastyczne PCV są jednym z wielu powszechnie wykorzystywanych rozwiązań m.in. w kuchniach, czy obiektach użytkowych o wysokiej zużywalności posadzki. Bywają wybierane jako alternatywa dla paneli czy innych podstawowych materiałów w trakcie wykończeń i remontów, ponieważ są względnie tanie i proste w utrzymaniu. Nie brudzą się łatwo i jednocześnie sam proces czyszczenia ich jest stosunkowy szybki i prosty, tak samo zresztą jak montaż. Dywyta.pl oferuje szeroką gamę wykładzin elastycznych PCV, można zaleźć u nas ponad 200 pięknych wzorów, które pozwalają na szczegółowe dopasowanie do potrzeb klienta, gwarantując zadowolenie z użytkowania.

Wykładziny elastyczne PCV – garść podstawowych informacji

Wykładziny elastyczne PCV znajdą swoje zastosowanie zarówno w przestrzeniach domowych, spośród których, jak się zdaje, najlepszą opcją jest kuchnia, jak i w obiektach innego rodzaju – na halach, w garażach etc. Są proste w czyszczeniu, co wielokrotnie skłania ludzi do ich wyboru w miejscach, które są narażone na częste brudzenie się. Standardowo, nadrukowywane na nie wzory naśladować mają inne typy posadzek. W ten sposób wykładziny elastyczne PCV mogą do złudzenia przypominać podłogę drewnianą, układaną z paneli, kafelek, czy kamienia, stanowiąc jednocześnie o wiele mniej kosztowną i wymagającą opcję. Ich estetyka pozwala na dopasowanie do wielu rodzajów pomieszczeń, łatwość instalacji i ewentualnej wymiany często skłania do wyboru tego właśnie rodzaju pokrycia podłogi.

Co warto wiedzieć przed zakupem – podstawowe parametry

Decydując się na zakup wykładziny elastycznej PCV, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, które określają dany materiał. Jednym z istotnych parametrów jest klasa użytkowa wykładzin elastycznych PCV. Jest to rodzaj klasyfikacji, stosowany w celach określenia miejsca, w jakim może być zamontowana konkretna wykładzina. Podstawowym kryterium klasyfikacji jest w tym wypadku natężenie ruchu, jakiemu poddawany będzie dany materiał, a więc, w konsekwencji, określenie jej wytrzymałości i ścieralności. W ten sposób, wykładziny dzielone są na domowe/mieszkaniowe, obiektowe i przemysłowe. Do miejsc o dużym natężeniu ruchu najlepsze są wykładziny w klasach osiągających minimum 33. Im trwalszy materiał, tym jego oznaczenie jest wyższe. Najtrwalsze wykładziny mieszczą się w przedziale pomiędzy 34-43. Wykładziny elastyczne PCV podlegają także pod określanie atestu trudnopalności, każda z wykładzin przynależeć musi do klasy Bfl-s1 lub Cfl-s1, których oznaczenia informują o potencjalnym zachowaniu materiału w trakcie pożaru i emisji dymu. Dodatkowo, ważnymi parametrami pozostają – grubość samej wykładziny, która dla naszych produktów mieści się w przedziale 1.3-3.0 mm i grubość jej warstwy ścieralnej – w tym przypadku 0.15-0.80 mm.

Co sprawia, że warto zdecydować się na wybór wykładziny PCV

Wykładziny elastyczne PCV, jak już zostało wspomniane, są bardzo praktycznym rozwiązaniem na najróżnorodniejszych posadzkach, zarówno tych domowych, jak i obiektowych czy przemysłowych. Odpowiednio dobrana wykładzina jest ekonomiczną i wygodną alternatywą dla innych rodzajów podłóg, dzięki czemu jest często wybierana i z powodzeniem stosowana.

Dostępne wykładziny elastyczne PCV

Wśród obecnych w naszej ofercie marek, odpowiedzialnych za produkcję wykładzin PCV, wyróżnić można luksemburski Tarkett oraz polską firmę Lentex. Wybór wzorów jest bardzo rozległy, dzięki czemu nie sprawia kłopotów w dopasowaniu wykładziny do własnych potrzeb, niezależnie od miejsca jej przeznaczenia.

Tarkett oferuje wysokiej jakości wykładziny elastyczne PCV, do złudzenia przypominające drewniane deski paneli podłogowych. Jeżeli zależy nam na bardziej fikuśnych wzorach, możemy znaleźć wśród ich produktów również wzory abstrakcyjne, lub materiały zupełnie monochromatyczne. Niektóre z wykładzin będą imitować kamień, inne posadzkę mozaikową, jeszcze inne zastąpią ceramikę i kafelki.

Ponad 100 z dostępnych na Dywyta propozycji, to wykładziny elastyczne PCV polskiej marki Lentex, której produkty nieco różnią się estetyką od minimalnie bardziej stonowanych propozycji firmy z Luksemburga, niemniej jednak, są równie wydajne i wzorzyste.

Poszukując odpowiedniej wykładziny elastycznej PCV, warto więc przejrzeć setki wzorów, jakie przygotowaliśmy, z pewnością bowiem da się znaleźć każdy rodzaj wykładziny, niezbędny dla wyposażenia pomieszczeń domowych czy użytkowych.