×

Huśtawki, hamaki

Hamaki, huśtawki – propozycje ogrodowe | DYWYTA

Hamaki oraz huśtawki ogrodowe, cieszą się nieprzemijającą popularnością wśród wyborów wyposażenia ogrodów i tarasów. Dzięki mnogości propozycji konstrukcyjnych, jakie oferuje współczesny rynek, można je dopasować do własnych potrzeb, niezależnie od wielkości dostępnej powierzchni. Są stylowym i niezwykle komfortowym rozwiązaniem, które urozmaica odpoczynek w ciepłe dni, pozwalając na relaks na świeżym powietrzu. Wśród naszych produktów znaleźć można rozmaite propozycje, które z pewnością odnajdą się w wielu ogrodach zarówno małych jak i dużych. Kilkuosobowa huśtawka, czy może zwiewny hamak? Co wpasuje się najlepiej w dany ogród?

Wypoczynek na świeżym powietrzu

Ciężko zliczyć zalety wypływające z możliwości poleżakowania na łonie natury, wśród śpiewu ptaków, odcięcia się na chwilę od pędu życia i zrelaksowania się na spokojnie. Wartość odpoczynku wzrasta razem z komfortem jaki odczuwamy, a bujanie się na huśtawce czy hamaku dodatkowo nas uspokaja pozwalając się wyciszyć. Tego rodzaju urządzenia, wspaniale dopasowują się do reszty mebli ogrodowych, dając dużo radości dzieciom i dorosłym, umilają czas spędzany na zewnątrz i zazwyczaj świetnie się przy tym prezentują. Co jest jednak ostatecznie lepszym rozwiązaniem – hamak czy huśtawka?

Hamaki, funkcjonalność i rodzaje

Hamak to wspaniała sprawa szczególnie dla miłośników leżenia z książką i bujania się miarowo w miękkim materiale. Konstrukcja hamaka jest niezwykle prosta, ale przy tym wszystkim pozostaje wciąż niezwykle popularna, ponieważ nie wymyśliliśmy dotąd nic wygodniejszego, co równie skutecznie mogłoby zastąpić hamak. Dostępne na rynku rozwiązania urozmaicają jednak wybór hamaków i ułatwiają jego instalację. Hamaki z gotowym stelażem pozwalają nam między innymi odpuścić sobie szukanie dwóch drzew, do których moglibyśmy przywiązać materiał. Właściwie wystarczy je tylko postawić w dowolnym miejscu. Dzięki swojej konstrukcji, mogą być wykorzystywane również we wnętrzach, co z pewnością spodoba się wielu miłośnikom hamaków. Spośród hamaków możemy wyróżnić też krzesła hamakowe, które są nieco mniejsze od tradycyjnego hamaka.

Huśtawki dla każdego

Huśtawka to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które z powodzeniem wstawimy do ogrodu, na taras, a w niektórych przypadkach również we wnętrza mieszkalne. Huśtawki można podzielić przez wzgląd na materiał, z jakiego są zbudowane, ich wielkość lub rodzaj projektu. Niezależnie od naszego wyboru, każda huśtawka świetnie nada się do fantastycznego wypoczynku, nie każda jednak zmieści się w małym ogrodzie. Nowoczesne huśtawki ogrodowe wykonywane są najczęściej z metalu, ażurowe siedzisko i oparcie zazwyczaj wyposaża się wówczas w miękkie poduszki. Oprócz metalu, wciąż popularne są huśtawki drewniane, często oparte na metalowym stelażu. Spośród tworzyw sztucznych, wykorzystuje się także technorattan. Huśtawki dają nam możliwość wyboru, jeżeli chodzi o liczbę osób, które będą z nich korzystać, mogą być bowiem jedno-, dwu- i kilkuosobowe. Jeżeli mamy większy ogród lub taras, warto rozważyć opcję kilkuosobową. Zwykle w komplecie dostajemy zestaw poduch lub materacy. Bardzo praktycznym i funkcjonalnym elementem, który nie musi być obowiązkowy, jest zadaszenie. W upalne dni hamak niestety nie zagwarantuje nam pełnej ochrony przed żarem, huśtawka z zadaszeniem już tak. Wszystko więc w wyborze opiera się na naszych osobistych preferencjach.

Jakie rozwiązanie ostatecznie jest najlepsze?

Być może poszukując idealnego rozwiązania rozpatrzeć należy obie opcje? Huśtawki ogrodowe współcześnie dają bardzo dużo rozmaitych opcji, szczególnie te jednoosobowe prześcigają się w fikuśnych, ciekawych projektach i wariantach estetycznych i użytkowych, ale może ta najprostsza z opcji, czyli hamak jest tym, czego potrzebujemy.

Pokaż filtry
close
Filtruj
Cena
-
Wyświetlanie
Filtrowanie keyboard_arrow_right
Pokazano 1-6 z 6 pozycji
favorite_border favorite
24h
Czas dostawy
Dostępny 24h
favorite_border favorite
Cena 139,00 zł