×

Panele laminowane

PANELE  LAMINOWANE  - IDEALNY SPOSÓB NA NOWOCZESNĄ PODŁOGĘ | DYWYTA

Panele laminowane to rodzaj podłóg wykonanych z desek lub paneli złożonych z kilku warstw. Rdzeń paneli laminowanych to zwykle płyta pilśniowa wysokiej gęstości (HDF), która jest pokryta warstwą dekoracyjną z laminatu, który imituje wygląd drewna, kamienia lub innego materiału. Na wierzchu znajduje się również warstwa odporna na ścieranie i zarysowania, która chroni panel przed uszkodzeniami. 

Panele laminowane są łatwe w utrzymaniu, ponieważ są odporne na plamy, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Są również stosunkowo niedrogie w porównaniu z innymi rodzajami podłóg, takimi jak drewno lite czy płytki ceramiczne. Panele laminowane są popularne w mieszkaniach, biurach i innych miejscach o dużym natężeniu ruchu, są bowiem wytrzymałe i odporne na zarysowania, plamy i uszkodzenia mechaniczne. Są też łatwe w utrzymaniu i nie wymagają specjalistycznych środków czyszczących. Ponadto, panele laminowane są dostępne w różnych kolorach, wzorach i strukturach, dzięki czemu można je dopasować do każdego stylu wnętrza oraz indywidualnych upodobań dotyczących wystroju.

Dlaczego warto wybrać panele podłogowe?

Panele podłogowe są niewątpliwie wyborem bardzo częstym, a składa się na to kilka podstawowych cech, które odróżniają je od innych rodzajów posadzek i zdecydowanie świadczą na ich korzyść. Panele są powszechnie dostępne, prezentują szeroką gamę pięknych wzorów, dopasowując się zgrabnie do każdego otoczenia. Sprawiają, ze wyposażone w nie pomieszczenia zyskują na walorach wizualnych, dodają elegancji i nowoczesnego wyglądu, potrafią także świetnie ocieplić pomieszczenie. Panele podłogowe bardzo często stanowią imitację desek drewnianych, są jednak dużo tańszą opcją, co wcale nie przekłada się na ich gorszą jakość. Ponadto, zadbanie o nie jest prostsze, aniżeli w przypadku klasycznych posadzek drewnianych, są bardziej odporne na wilgoć i ścieranie, co daje im nieco przewagi względem rozwiązań tradycyjnych. Oprócz paneli drewnianych, na rynku dostępne są także panele naśladujące kamień lub beton, które świetnie nadają się do minimalistycznych, surowych aranżacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze?

Podstawowymi parametrami, jakie należy uwzględnić wybierając panele podłogowe, są klasa ich ścieralności, nasiąkliwość, wpływ na akustykę a także odcień i to nie tylko ze względu na walory wizualne i dopasowanie do wystroju wnętrza. 

Klasa ścieralności będzie stanowiła wskaźnik tego, dla jakich pomieszczeń dane panele będą odpowiednie. Typologia dzieli panele na sześć klas, począwszy od AC1 po AC5. Niższe wartości, takie jak AC1, wskazują na niższą klasę ścieralności, oznacza to, że przeznaczone są do chodzenia boso lub w obuwiu o miękkiej podeszwie. Im wyższe oznaczenie, tym trudniejsze warunki może przyjąć posadzka. AC5, sprawdzi się już bowiem dobrze w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak biura, korytarze, przedpokoje i inne obszary, narażone na częsty kontakt z ciężkim obuwiem i nanoszenie piasku oraz zabrudzeń. 

Należy również zwrócić uwagę na wytrzymałość i odporność na wodę – nie wszystkie panele będą dobrze sprawdzać się w pomieszczeniach kuchennych, czy łazienkach, niektóre bardzo szybko chłoną nadmiar wilgoci i wówczas mogą zacząć powstawać charakterystyczne wybrzuszenia na ich powierzchni.

Wpływ paneli na akustykę również może wydać się istotny, niektóre materiały potrafią generować nieco więcej hałasu przy poruszaniu się, dlatego warto zadbać o odpowiednią grubość paneli i warstwę izolacyjną.

Odcień paneli także nie pozostaje obojętny przy rozważaniach nad doborem idealnego materiału, wpływa nie tylko na estetykę przestrzeni, lecz także, może optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie oraz zwiększać widoczność kurzu i zabrudzeń na posadzce. Im bliżej skrajnych odcieni – najjaśniejszych i najciemniejszych, tym częściej podłoga będzie wymagała odkurzania i mycia, ponieważ będzie na niej widać absolutnie wszystko.

Jakie panele oferujemy?

Wśród dostępnych w naszej ofercie paneli, znajdują się produkty firm, takich jak Egger, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości paneli laminowanych i wodoszczelnych, Classen, odpowiedzialnych za wytrzymałe panele w wysokich klasach ścieralności, czy Kronopol proponujący estetyczne i trwałe rozwiązania. Poza panelami imitującymi podłogi drewniane, w naszym sklepie można znaleźć wzory kafli i kamienia marki Tarkett oraz nowoczesne, awangardowe kompozycje francuskiego producenta wysokiej jakości podłóg Gerfloor, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Pokaż filtry
close
Wyświetlanie
Filtrowanie keyboard_arrow_right
Pokazano 1-16 z 16 pozycji